Zslonsk

DNIA  22.06.2018 R. (PIĄTEK)

ZAKOŃCZENIE   ROKU   SZKOLNEGO    2017/2018

W  ZESPOLE SZKÓŁ

W SŁOŃSKU

O GODZ.9 00  – SZKOŁA  PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

W dniu 26 maja 2018 r. uczniowie klas III, IV i V Szkoły Podstawowej –  zajęli  II miejsce w X Otwartych Mistrzostwach  Powiatu Sulęcińskiego w Tabliczce Mnożenia organizowanych przez Szkołę Podstawową w Krzeszycach. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych sprawdzali swoje umiejętności w pięciu grach indywidualnych: Sokole Oko, Królowa Skakanki, Prymus, Olimpijczycy, Krzyżak oraz zespołowo w grze Ekspres.

Czytaj całość

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zuch”  dla klas I-III. W tym roku uczniowie mogli zgłosić się do konkursu z języka polskiego i matematyki.

Czytaj całość

30 maja przy pięknej pogodzie został zorganizowany dla dzieci i uczniów Dzień Sportu. W programie przewidziano rywalizację w mini piłkę nożną, turniej Dwa Ognie, piłkę koszykową oraz konkurencje lekkoatletyczne: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, biegi. Przy dobrej zabawie i sportowej rywalizacji szybko minął czas. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji mieli możliwość wyboru  nagrody, co nie zawsze było łatwe.

Czytaj całość

Dnia 2 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku otrzymali nagrody przekazane przez prezesa kapituły Piotra Ilnickiego z  Zrzeszenia Szlachty Herbu SAS, które objęło patronatem konkurs plastyczny „Patriotyzm dawniej i obecnie”,  w trakcie XVIII Zjazdu Rodów Herbu SAS  .

Czytaj całość

Uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku pod opieką dyrekcji i wychowawców uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Wójta Gminy Słońsk we współpracy z Komitetem Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w powiecie sulęcińskim,  uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Pociąg do wolności” w sali przy ulicy Parkowej.