W poniedziałek 16.01.2017 r. w Zespole Szkół w Słońsku gościła grupa taneczna z Ukrainy, która zaprezentowała swoje umiejętności przed uczniami Szkoły Podstawowej.

Artyści  przedstawili pokaz  tańca ludowego i współczesnego w   barwnych strach,  mieli piękne głosy, grali na instrumentach. Oprócz występów wokalnych w języku ukraińskim, grupa wykonała kilka utworów w języku polskim, porywając dzieci z widowni i włączając do wspólnej zabawy w kole. Występ wzbudził dużo pozytywnych emocji, bo taniec  i muzyka to język ciała, przy pomocy którego przekazujemy uczucia, pragnienia i emocje. Dzieci były bardzo zadowolone, pokaz na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Świetlica szkolna, korzystając z wizyty grupy tanecznej  zorganizowała zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary zostały przekazane grupie  przez uczniów Zespołu Szkół po zakończeniu występów.

Małgorzata Dybka