W poniedziałek 16.01.2017 r. w Zespole Szkół w Słońsku gościła grupa taneczna z Ukrainy, która zaprezentowała swoje umiejętności przed uczniami Szkoły Podstawowej.

Artyści  przedstawili pokaz  tańca ludowego i współczesnego w   barwnych strach,  mieli piękne głosy, grali na instrumentach. Oprócz występów wokalnych w języku ukraińskim, grupa wykonała kilka utworów w języku polskim, porywając dzieci z widowni i włączając do wspólnej zabawy w kole. Występ wzbudził dużo pozytywnych emocji, bo taniec  i muzyka to język ciała, przy pomocy którego przekazujemy uczucia, pragnienia i emocje. Dzieci były bardzo zadowolone, pokaz na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Świetlica szkolna, korzystając z wizyty grupy tanecznej  zorganizowała zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary zostały przekazane grupie  przez uczniów Zespołu Szkół po zakończeniu występów.

Małgorzata Dybka

 

 

 

 

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Przyjaźni Narodów

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE  

ul. Lipowa 15

66-436 Słońsk

tel. 957572256

BIP-LOGO

logo_kuratoriumlogo okeBANEREK_STR_ARCH_ZS