W marcu dzieci z klas 0-III uczestniczyły w Nocy bajek zorganizowanej przez świetlicę oraz bibliotekę szkolną. Celem imprezy była popularyzacja czytelnictwa , rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, integracja grupy.

Grupa blisko 60 uczniów miała przyjemność słuchać bajek czytanych przez p. dyrektor Urszulę Jarmuszka oraz rodziców p. Edytę Markuszewską i p. Agnieszkę Pudliszewską. W spotkaniu uczestniczyła także p. v-ce dyrektor Danuta Gramsa. W czasie imprezy dzieci bawiły się, oglądały bajkę Krudowie, odgadywały muzykę bajkową, rozpoznawały z której bajki pochodzi dany rekwizyt, odrywały scenkę z wiersza J. Tuwima „Rzepka” oraz samodzielnie czytały bajki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci były zainteresowane i chętnie brały udział w zabawach.

Każdy uczestnik otrzymał soczek i upominek ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Rodzice również włączyli się w organizację imprezy, przygotowali smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki dla dzieci, były nawet naleśniki i domowe babeczki. Mieliśmy też owoce, za które serdecznie dziękujemy pani Teresie Matkowskiej.

Imprezę zaliczamy do udanych. Świadczyły o tym nie znikające z twarzy dzieci uśmiechy oraz liczne deklaracje uczniów, że będą czytali bajki, częściej odwiedzali bibliotekę oraz zachęcą rodziców do rodzinnego czytania.

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Przyjaźni Narodów

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE  

ul. Lipowa 15

66-436 Słońsk

tel. 957572256

BIP-LOGO

logo_kuratoriumlogo okeBANEREK_STR_ARCH_ZS