Uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku bardzo chętnie włączają się w działalność pomocową. W maju zajęli się  przygotowaniami do  porządkowania cmentarza komunalnego w Słońsku.

7 czerwca  grupa chętnych uczniów pod opieką opiekuna samorządu szkolnego spotkała się z pracownikiem UG do Spraw gospodarowania odpadami p. Eweliną Kozakiewicz, która zwróciła uwagę na potrzebę porządkowania opuszczonych dziecięcych grobów z lat 20 XX wieku. O mogiły dziecięce z tego okresu nie ma już kto dbać , ponieważ  wszyscy bliscy już poumierali.

Uczniowie otrzymali rękawice, grabki, motyki i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli prace porządkowe, jednocześnie segregowali śmieci (szkło, plastik i bio).

Udało się przywrócić do porządku 17 grobów dziecięcych, na które uczniowie położyli zrobione wcześniej w świetlicy szkolnej stroiki.

Po wykonanej pracy uczniowie czuli się spełnieni, potrzebni  i zadowoleni, zapowiedzieli, że  w przyszłym roku szkolnym również będą porządkować cmentarz.

Serdeczne podziękowania należą się p. Ewelinie za wsparcie naszej akcji.

Małgorzata Dybka

Opiekun samorządu szkolnego