Pomimo, że Międzynarodowy Dzień Dziecka, najbardziej oczekiwane przez maluchy święto, obchodzi się 1 czerwca, to dzieci uczęszczające do Przedszkola w Słońsku wraz z najmłodszymi uczniami szkoły –  „zerówkowiczami” celebrowały ten dzień  dnia następnego- w piątek.

Właśnie wtedy przedszkole zorganizowało dla najmłodszych zabawę z mnóstwem atrakcji. Już od samego rana było bardzo wesoło. Tuż po śniadaniu na najmłodszych mieszkańców Słońska czekało w ogrodzie przedszkolnym wiele niespodzianek

Tegoroczne obchody dnia dziecka w przedszkolu kładły nacisk na sport. W założeniu miał to być ruch i zabawa. Każda z grup miała do wykonania  sześć zadań przygotowanych specjalnie na ten dzień przez wychowawczynie grup. Zaangażowanie i wysiłek zostały nagrodzone wspaniałym poczęstunkiem na świeżym powietrzu, składającym się z soczystych owoców, napojów i słodkiego  co nieco. Zabawę uświetniła wspaniała muzyka, bańki mydlane oraz cieszący się największym powodzeniem dmuchany zamek. O tym, jak wspaniały to był dla maluszków dzień stanowił uśmiech na ich twarzach oraz odkładany przez nich w czasie powrót do przedszkola na obiad.

Wychowawczyni grupy „Misie”

Sara Młynarska