Dnia 16.03.2018 r. na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół w Słońsku na spotkanie z uczniami gimnazjum przybył poseł RP prof. Jacek Kurzępa.

Tematem  spotkania była wymiana poglądów „Co się mieści współcześnie pod pojęciem patriotyzm?” Uczniowie wyrażali własne zdania, zadawali pytania i wskazali jak według nich należy rozumieć, okazywać patriotyzm dzisiaj. W opinii posła RP Jacka Kurzępy młodzież naszej szkoły wykazała się niezwykłą elokwencją, w sposób ciekawy przedstawiała swoje poglądy. Potrafiła argumentować i bronić swojego zdania, jednocześnie wysłuchując różnych punktów widzenia kolegów i koleżanek. Uczniowie przekazali swoje słowa  wszystkim  zainteresowanym losem i przyszłością Ojczyzny za pośrednictwem  posła RP prof. Jacka Kurzępy na  serwisie internetowym you tube. Opiekunem grupy uczniów podczas spotkania  był p. Mariusz Wojnarowski.

Urszula Jarmuszka
Dyrektor Zespołu Szkół w Słońsku