W Zespole Szkół w Słońsku dnia 24.03.2018 r. odbył się konkurs piosenki i pieśni patriotycznej. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i goście uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu.

W uroczystości wziął udział  pan Cezary Nowak dyrektor biura posła RP prof. Jacka Kurzępy. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VII oraz gimnazjum, śpiewając z ogromnym zaangażowaniem i wykazując się niezwykłym opanowaniem tekstów na pamięć, otrzymali gromkie oklaski. Jury oceniało występy w poszczególnych kategoriach uwzględniając: dobór repertuaru do możliwości wykonawcy, interpretacje utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność, warunki głosowe wykonawców i ogólne wrażenie artystyczne . W przerwach wystąpili uczniowie ze szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego. Wśród piosenek i pieśni pojawiły się m.in.: „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Pałacyk Michla”, „Serce w plecaku”, „Piechota”, „Ojczyzno ma”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza kadrowa”. Jury musiało dokonać trudnego wyboru wśród tak zaprezentowanych utworów, aby  przyznać nagrody. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na ogromne brawa. Bardzo gorąco dziękuję  i gratuluję uczestnikom, ich rodzicom i wychowawcom pięknego występu i udziału w wydarzeniu bardzo ważnym dla naszej społeczności. Obecność Państwa  i Waszych dzieci podkreśla doniosłość i ważność uroczystości zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości  Ojczyzny.

Urszula Jarmuszka
Dyrektor Zespołu Szkół w Słońsku

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Przyjaźni Narodów

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE  

ul. Lipowa 15

66-436 Słońsk

tel. 957572256

BIP-LOGO

logo_kuratoriumlogo okeBANEREK_STR_ARCH_ZS