Miesiące grudzień i styczeń w Zespole Szkół w Słońsku tradycyjnie wypełnione są rozgrywkami sportowymi zebranymi pod nazwą Turnieju Mikołajkowego.     Jak co roku uczniowie mogli spróbować swoich sił w piłce nożnej halowej, piłce koszykowej, tenisie stołowym, grach stolikowych, Dwóch ogniach i torach zręcznościowych dla klas I-III.
Wszystkie pojedynki rozegrane zostały podczas przerw lub popołudniowych zajęciach sportowych. Cieszy fakt, że propozycje przygotowane przez nauczycieli po raz kolejny przypadły uczniom do gustu, którzy bardzo licznie wzięli w nich udział.
W każdej dyscyplinie prowadzone były klasyfikacje zwycięzców. W kategorii piłki nożnej halowej w rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów chłopięcych. Po rozegraniu 10 meczy zwycięzcami okazali się: w kategorii gimnazjum 1 miejsce FC MTTS 1- punktów 12, 2 miejsce koguty – 7 pkt., 3 miejsce Remember Agap -6pkt., 4 miejsce DAS IST DEUTCH – 4 punkty, 5 miejsce IMIGRANCI – 0 pkt.
W kategorii szkoły podstawowej 1 miejsce zajął zespół THE END – 6 pkt., 2 miejsce Dobranocny Ogród – 3 pkt., 3 miejsce – Teletubisie – 0 pkt.
W klasyfikacji na „Najlepszego Strzelca” zwyciężyli: Gregorz Jankowski i po dogrywce Jakub Dorczak, a w kategorii „Najlepszy Bramkarz” Paweł Batorski i Bartosz Sobczak. W turnieju wzięło udział ok. 60 uczniów.
W rozgrywkach tenisa stołowego zwycięzcami zostali: w kategorii SP 1 miejsce Jakub Burkiewicz, 2 miejsce Michał Skrzypnik, 3 miejsce Klaudia Sypniewska.
W kategorii gimnazjum 1 miejsce zajął Aleksander Kubicki, 2 miejsce Krystian Kubiak, 3 miejsce Włodek Burkiewicz. W turnieju wzięło udział 50 uczniów.
W rozgrywkach warcabowych w kategorii SP 1 miejsce zajął Michał Lech, 2 miejsce Konrad Krzyżanowski i 3 miejsce Cyprian Urbaniak.
W kategorii Gimnazjum:
1 miejsce zajął Konrad Owcarz, 2 miejsce Karolina Czarnecka, 3 miejsce Patrycja Lech.
Z tej formy rywalizacji skorzystało 30 uczniów.
W pojedynku klas IV w Dwa ognie minimalne zwycięstwo, choć przekonujące, odniósł zespół z klasy IV a.
W turnieju piłki koszykowej wzięło udział ok. 40 uczniów tworzących 5 zespołów, które rozegrały mecze w systemie każdy z każdym. Zwycięską okazała się drużyna FC Kredeczki. Kolejne miejsca zajęły zespoły Łobuziary, Mrówy, Patatajki, Paracocci.
Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w Turnieju Mikołajkowym odebrały upominki sportowe w dniu 13.01.2016 z rąk dyrektor Zespołu Szkół w Słońsku pani Urszuli Jarmuszka, zakupionych ze środków finansowych przydzielony przy UG w Słońsku, za co bardzo gorąco dziękujemy.
Słowa podziękowania należą się dzieciom za udział w rozgrywkach oraz nauczycielom min. koleżankom Bożenie, Jolancie, Małgorzacie, Agnieszce, Renacie, Elżbiecie, Marzenie, Mirosławie, Krystynie, Elizie, Katarzynie, Dorocie
i Marioli, które te rozgrywki przeprowadziły.

Koordynator Leszek Gramsa

Kontakt

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. Przyjaźni Narodów

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM

ul. Lipowa 9

66-436 Słońsk

tel./fax: 957572218

 

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE  

ul. Lipowa 15

66-436 Słońsk

tel. 957572256

BIP-LOGO

logo_kuratoriumlogo okeBANEREK_STR_ARCH_ZS