Dnia 2 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Słońsku otrzymali nagrody przekazane przez prezesa kapituły Piotra Ilnickiego z  Zrzeszenia Szlachty Herbu SAS, które objęło patronatem konkurs plastyczny „Patriotyzm dawniej i obecnie”,  w trakcie XVIII Zjazdu Rodów Herbu SAS  .

Konkurs został przeprowadzony w ramach działań ogłoszonych przez dyrektora Zespołu Szkół w Słońsku z okazji  obchodów  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Główne nagrody otrzymali:
            Jakub Forgacz – trzydniowa wycieczka do Wilna „Wileńskie ścieżki”

Jakub Stępień – trzydniowa wycieczka do Wilna „Wileńskie ścieżki”

Wyróżnienia:
Nikola Wardawa                                                                                                                                                                        Adrianna Lipień
Aleksandra Pieczonka

Nagrodzeni uczniowie i rodzice mogli także obejrzeć wystawę „Droga do Polski w rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę”, udostępnioną przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Matkowskiemu oraz Zrzeszeniu Szlachty Herbu SAS za pozyskanie sponsorów i przyznanie tak atrakcyjnych nagród uczniom Zespołu Szkół w Słońsku. Sponsorami nagród byli: Agencja Turystyczna „Wilejka” Łódź Wojciech M. Leszek, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Kancelaria Doradztwa Podatkowego Doradca Podatkowy Wiesław Matkowski.

W ramach konkursu wpłynęło kilkadziesiąt prac w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają także nagrody w szkole. Środki na ich zakup zostały przekazane przez Wójta  Gminy  Słońsk.

Urszula Jarmuszka
Dyrektor Zespołu Szkół w Słońsku