30 maja przy pięknej pogodzie został zorganizowany dla dzieci i uczniów Dzień Sportu. W programie przewidziano rywalizację w mini piłkę nożną, turniej Dwa Ognie, piłkę koszykową oraz konkurencje lekkoatletyczne: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, biegi. Przy dobrej zabawie i sportowej rywalizacji szybko minął czas. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji mieli możliwość wyboru  nagrody, co nie zawsze było łatwe.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Słońsku to także podsumowanie działań i przeprowadzonych konkursów związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

HONOROWY  PATRONAT NAD ICH REALIZACJĄ OBJĄŁ  POSEŁ  PROF. JACEK KURZĘPA PRZEWODNICZĄCY ZESPOŁU PARLAMENTARNEGO DO SPRAW GODNEGO WSPÓLNOTOWEGO I WŁĄCZAJĄCEGO PRZYGOTOWANIA 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obowiązki zatrzymały pana posła w Warszawie w związku z tym w uroczystości podsumowania i ogłoszenia wyników wziął udział pan Cezary Nowak dyrektor Biura Posła prof. Jacka Kurzępy.  Nagrodzeni uczniowie:

• konkurs plastyczny:

– klasy I –III

Bartosz Dybka

Nikola Sadowska

Milan Drabczyk

Wyróżnienie – Oliwier Kaszubowski

– klasy IV – VI
Nikola Wardawa
Adrianna Lipień
Dominika Skałuba

– klasy II – III gimnazjum
wyróżnienie Aleksandra Pieczonka

* konkurs wiedzy historycznej:

– klasy I  – Sebastian Niedbała

– klasy II – Filip Ralko

– klasy III – Szymon Hetman

– klasy IV – VI:
Oliwia Gawr
Zuzanna Zamłynna
Wiktoria Bulanowska, Wiktoria Błauciak

– klasy II – III gimnazjum
Wiktoria Mańka
Jakub Forgacz, Bartłomiej Nowogram

* konkurs literacki:

– klasy IV –VI
Nikola Kostrzewa
Iga Kłok
Szymon Wołoszyn

– klasy VII  i II – III gimnazjum
Julia Kamińska
Nikola Czarna
Marcelina Kaprzyk

wyróżnienia: Bartosz Pych, Livia Borowiec

Dziękujemy wójtowi Gminy Słońsk i pani Joannie Brzostowskiej dyrektor GBS Barlinek  Oddział Słońsk za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Urszula Jarmuszka
dyrektor Zespołu Szkół