Po raz kolejny wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zuch”  dla klas I-III. W tym roku uczniowie mogli zgłosić się do konkursu z języka polskiego i matematyki.

Konkurs z języka polskiego sprawdzał kompetencje uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, poprawności pisowni, słownictwa oraz wiedzy o języku. Było 21 pytań o różnej skali trudności.

Konkurs z matematyki weryfikował sprawność rachunkową oraz umiejętności  praktyczne w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Tu również uczniowie mieli 21 zadań.

Na 1664 pierwszoklasistów, którzy wzięli udział w konkursie z języka polskiego 15 było z naszej szkoły i wśród nich laureat Dominik Kosiński – 14 miejsce, kolejne miejsca to 23 zdobyły Wiktoria Borek i Milena Zabielna, 25 Nikola Sadowska.

Uczennica Natalia Prałat  na 1941 uczestników klas trzecich z języka polskiego zdobyła 11 miejsce i została laureatką.

Konkurs z matematyki  był prawdziwym sukcesem dla pierwszoklasistów. W całym kraju wzięło w nim udział 2106 uczniów.  Laureatami zostali:

8 miejsce:  Dominik Kosiński,

11 miejsce:  Nikola Sadowska

13 miejsca:  Leonard Frybel,  Michał Błajda,  Julia Piekarska

Laureatem z matematyki pochwalić się może klasa trzecia. Bianka Bojanowska zdobyła tytuł laureata z miejscem 13, gdzie udział brało 2410 trzecioklasistów.

Pozostali uczniowie zdobyli równie wysokie miejsca w obu konkursach i wszystkim należą się gratulacje. Życzymy sukcesów w przyszłym roku i udanych wakacji.